Fizjoterapia w czasie pandemii koronawirusa

Gabinety fizjoterapeutyczne zostały „odmrożone:” na początku maja. My podjęliśmy dokładną analizę wytycznych z Ministerstwa Zdrowia i Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej. Poniżej Przedstawimy zakres zmian które udało nam się wprowadzić aby zmniejszyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Samą wizytę i jej umówienie podzieliśmy na 5 kroków/elementów które według Nas są najistotniejsze. Fizjoterapia w czasie pandemii koronowirusa nie musi być niebezpieczna. 

Ankieta ocenia ryzyko przenoszenia wirusa w transmisji transgranicznej oraz poziomej. Ponadto otrzymacie państwo informacje jak przygotować się do wizyty. Ponowna ankieta przeprowadzana jest przed przystąpieniem do zabiegu. 

Konkretna godzina wizyty jest bardzo ważnym elementem profilaktyki. Przy planowaniu kalendarza bierzemy pod uwagę czas potrzebny na zabieg, przygotowanie ponowne gabinetu do kolejnego pacjenta. Bardzo prosimy być o wyznaczonym czasie aby uniknąć czekania w korytarzu i mijania się z poprzednim pacjentem. 

Aby wyeliminować czas oczekiwania, będziemy na Państwa czekać przy „otwartych drzwiach” oraz w miarę możliwość wychodzić po Państwa przed gabinet/placówkę. 

Stosujemy dezynfekcje wszystkich przedmiotów w gabinecie, które zostały wykorzystane do terapii. Wykorzystujemy przy tym środki rekomendowanych firm tj. Medisept, Lysoform, AEG 

Dbamy o Wasze i Nasze bezpieczeństwo. Jako samodzielny zawód medyczny mamy świadomość i rzetelną wiedzę na temat przenoszenia się wirusa. Posiadamy narzędzia do skutecznej ochrony przed nim. Jednakże zachęcamy wszystkich do dbania o swoją odporność, gdyż to jest najsilniejsza broń w obronie. Nasz system immunologiczny jeśli będzie sprawny i aktywny jest naszym sprzymierzeńcem. 

Do zobaczenia w gabinecie podczas fizjoterapii w czasie pandemii. 

Fizjoterapia w czasie pandemii koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry